Kolorowe kubotany

Pałki kubotan - czarna, niebieska, różowa i biała

Oryginalne kubotany są dostępne w czterech kolorach. Do dyspozycji jest m.in. pałka kubotan biała. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ wygląda niepozornie, imitując breloczek. Mimo to znaczna większość uważa, że pałka kubotan czarna to najlepszy wybór. Nie wyróżnia się swoją barwą, co dla wielu klientów jest niezwykle istotnym aspektem. Można zdecydować się również na inne warianty kolorystyczne. W ofercie naszego sklepu znajduje się też m.in. pałka kubotan różowa. Ich budowa, kształt, wytrzymałość niczym się nie różni. Wyróżnia ich tylko jedno – KOLOR!

Kubotan z tworzywa sztucznego jest lekki, co wpływa na wygodę jego użytkowania, a także codziennego noszenia przy sobie. Ergonomiczny kształt, którym wyróżnia się zarówno pałka kubotan różowa, czarna czy biała, jak i każda inna, ułatwia oraz usprawnia posługiwanie się nim. Kolorowe kubotany można nabyć w zestawie. Sprawdzą się do samoobrony, pełniąc jednocześnie funkcję np. breloczka do kluczy, dzięki czemu zawsze będą pod ręką.

Czy kolor kubotanu ma znaczenie?

Z uwagi na to, że barwa ma znaczenie, jeśli chodzi o aspekt psychologiczny Soke Takayuki Kubota, wprowadził kolorowe kubotany. Zastosował taki mały kamuflaż, aby pod kolorem, ukryć skuteczność swojej broni. W ręku mężczyzny pałka kubotan różowa raczej nie wygląda groźnie, prędzej wywoła uśmiech na twarzy potencjalnego napastnika, niż złość czy podejrzenie. Natomiast kubotan w kolorze czarnym prawdopodobnie wymusi raczej ostrożność, większą koncentrację oraz lepsze przygotowanie ataku. Oferowana pałka kubotan czarna jest popularniejsza, ale inne modele sprawdzą się równie dobrze w tej roli.

W samoobronie, wbrew pozorom, nawet tak mało istotna rzecz, jak kolor może okazać się kluczem do zwycięstwa (niekoniecznie tego fizycznego) lub do uzyskania przewagi nad przeciwnikiem. Pamiętajmy, że samoobrona nie sprowadza się tylko do obrony fizycznej, ale również do rozwiązywania konfliktów bez użycia siły różnymi dostępnymi metodami. Nie zmienia to faktu, że warto mieć przy sobie niewielką broń. Różowa pałeczka kubotan świetnie się prezentuje jako brelok, a w razie konieczności zawsze będzie pod ręką. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.

Nacisk na dłoń oryginalnym kubotanem
Cios kubotanem w twarz
Cios kubotanem w tył głowy