Kubotan – broń czy brelok?

brelok do samoobrony - czarny kubotan

Kubotan może wydawać się zupełnie niepozornym narzędziem. To nic innego jak krótka pałeczka mająca 1,5 cm średnicy i 14 cm długości. Do czego służy kubotan? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się zaskakująca. Pałeczka jest do samoobrony. Wygląda jak breloczek, dzięki czemu można zawiesić ją przy kluczach. Kubotan został opracowany przez Soke Takayuki Kubota. To dyskretne narzędzie samoobrony służy do zadawania uderzeń. Zwiększa siłę ciosu, a także ułatwia obezwładnienie poprzez wykonywanie dźwigni i nacisków na punkty witalne na ciele człowieka (np.: splot słoneczny, żebra, kręgosłup, golenie czy nadgarstki). Zawsze warto mieć przy sobie tego typu narzędzia do samoobrony, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Produkt dzięki niewielkim rozmiarom wyróżnia się również niską wagą. Lekki kubotan jest niemalże niewyczuwalny w codziennym użytkowaniu. Dzięki estetycznemu wykończeniu świetnie sprawdza się w roli ozdoby jako brelok do kluczy mający zastosowanie w samoobronie.

Zawieszka do samoobrony – uśpij czujność napastnika

Klucze przymocowane do kubotanu są jego integralną częścią. Zarówno razem, jak i osobno tworzą narzędzie do samoobrony. Można nim zadawać uderzenia, co znacznie zwiększa skuteczność technik obronnych. Breloczek do samoobrony okaże się też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Może wówczas zrezygnować z pieprzu gazowego na rzecz skuteczniejszej defensywy. Decydując się na narzędzia do samoobrony, warto postawić na kubotan. Wygląda niewinnie, ale pomoże odeprzeć atak w razie konieczności. Jego dużą zaletą jest waga, lekki kubotan nie daje się we znaki na co dzień.

Sprawdzony sprzęt do samoobrony dopasowany do indywidualnych preferencji

Zawieszka do samoobrony dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu każdy dopasuje ją do swoich indywidualnych preferencji. Brelok do samoobrony nie musi być nudny, a to z pewnością uśpi czujność napastnika. Jednak na który model się zdecydować? Nie ma to żadnego znaczenia. Każdy oferowany przez nas breloczek do samoobrony będzie dobry. To tylko kwestia upodobań i estetyki. Kubotan jest świetnym wyborem, ponieważ jako podręczne narzędzie samoobrony może pomóc w obezwładnieniu napastnika, a tym samym ochronie własnym i mienia. Jeśli chce się mieć dyskretne narzędzie do samoobrony, kubotan to najlepszy wybór.

Kubotan – niezastąpiona niewielka broń

Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety umożliwiające obronienie się. Oferowany przez nas brelok do samoobrony okaże się niezastąpiony, ponieważ dzięki niewielkim rozmiarom może zawsze towarzyszyć właścicielowi. Każdorazowo wychodząc z domu, zabiera się klucze, a tym samym przypięty do nich kubotan. Taki sprzęt do samoobrony sprawdzi się u każdego, niezależnie od płci. Warto mieć przy sobie coś, co pomoże odeprzeć atak czy obezwładnić napastnika. Kubotan to niepozorna broń, która jest niezastąpiona w zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Postaw na prostotę i skuteczność wybierając sprzęt do samoobrony z naszego sklepu. Wysoka jakość będzie gwarancją zadowolenia.

Cechy charakterystyczne oryginalnego kubotanu:

  • nie jest ostro zakończony, ponieważ opracowany został w ten sposób, aby trwale nie uszkodzić przeciwnika, a jedynie wykorzystując naciski i dźwignie na więzadła i stawy wywołać ból,
  • jest wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego, co umożliwia szybkie operowanie nim, a także umożliwia podróżowanie np. w transporcie lotniczym, bez narażenia się na nieprzyjemności ze strony celnej,
  • posiada 6 specjalnych wyżłobień, dzięki którym wywołany ból jest spotęgowany,
  • posiada wkręcany uchwyt do mocowania kluczy, co umożliwia podróżowanie z nim w transporcie lotniczym,
  • klucze mocowane do kubotanu są jego integralną częścią oraz zmieniają jego środek ciężkości. W samoobronie dla kobiet wykorzystywane są do zadawania uderzeń.

Szkolenie kubotanu obejmuje:

  • naukę uderzeń i ciosów kubotanem oraz kluczami (cios prosty, cios równoległy, cios poziomy, ósemka, kombinacje),
  • naciski na punkty witalne na ciele człowieka,
  • dźwignie na stawy, dźwignie transportowe, dźwignie przygotowujące do kajdankowania,
  • kombinacje, czyli połączenie ciosów, nacisków i dźwigni w jedną płynną technikę,
  • obrona kubotanem w ciasnych przestrzeniach takich jak: winda, samochód.

 

 

Mężczyzna używający kubotanu na napastniku
Mężczyzna szkolący z obsługi breloka do samoobrony - kubotanu
Pokaz nacisku kubotanu na punkt witalny człowieka

Patent: 16.01.1979

Kubotan, został opracowani i opatentowany w Stanach Zjednoczonych przez Takayuki Kubota 16 stycznia 1979 roku w Kalifornii pod numerem 1111225 jako Personal Defense chain Baton. Po raz pierwszy został oficjalnie użyty 17 stycznia 1978 roku.

Oficjalnym przedstawicielem kubotanu na Polskę jest organizacja Kubotan Poland, a oferowane kubotany na stronie www.kubotanpoland.pl  są produkowanie w Stanach Zjednoczonych przez Takayuki Kubota.