KUBOTAN POLAND  to założona przez braci Jacka i Krzysztofa Chałupka w 2012 roku specjalna sekcja dotycząca technik samoobrony w ramach International Karate Poland (IKA POLAND)  po uzyskaniu specjalnej licencji od Soke Takayuki Kuboty. Tym samym Kubotan Poland to jedyna instytucja w Polsce, która naucza sztuki posługiwania się oryginalnym kubotanem, który został opatentowany przez jego twórcę. 

Shihan Jacek Chałupka – licencjonowany instruktor kubotanu, (uprawnienia nadane przez Takayuki Kubotę). Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada również stopień mistrzowski 5 dan w karate, nadany mu przez Soke Takayuki Kubotę w Los Angeles w 2012 r.  Obecnie zarządza Polską Akademią Kubotanu, jedyną polską organizacją należącą do IKA Soke Kuboty.


Do jego największych sukcesów należą: złoty medal w Pucharze Świata (Warszawa 1997), Puchar Europy (2006), brązowy medal Mistrzostw Świata (Włochy 2009) oraz Puchar Europy (Białoruś 2012). Shihan Jacek Chałupka prowadzi zajęcia w Klubie Karate Warszawa „Okęcie” oraz w Klubie Karate „Seiken” Grójec. Oprócz sztuk walki jego wielką pasją są biegi ekstremalne, a w szczególności – dwudziestoczterogodzinne.

Shihan Krzysztof Chałupka – licencjonowany instruktor kubotanu (uprawnienia nadane przez Takayuki Kubotę), posiadacz czarnego pasa w karate (5 dan). Medalista Mistrzostw Świata (2005, 2008, 2010, 2013), Mistrzostw Europy (2005, 2007, 2013) oraz wielokrotny tryumfator Mistrzostw Polski. Zawodowo zajmuje się nauczaniem stylu Gosoku-ryu.

Prowadzi szkolenia dla biznesu z zakresu zagrożenia bezpośredniego oraz różnego rodzaju prelekcje na tematy związane ze sportem i zdrowym trybem życia. Jest organizatorem zawodów karate, imprez biegowych oraz ekstremalnych spływów kajakowych. W pracy pomaga mu wykształcenie z zakresu turystyki i rekreacji, a także wiele dodatkowych kwalifikacji, m.in. z zakresu pedagogiki czy oligofrenopedagogiki. Obecnie razem z bratem zarządza Polską Akademią Kubotanu.